Він із дитинства не міг похвалитися міцним здоров’ям, проте виріс сильний духом. Життєві труднощі загартували Дениса, навчили приймати тверді вивірені рішення, а любов до книги, історії та нових знань сформували особистість свідомого патріота, який понад усе любив рідну землю та Україну і захищав її до останнього подиху, пише “Незабутні. Буковина пам’ятає”.
Народився Денис Олексійович Калюжний 24 вересня 1980 року в Путилі нині Вижницького району Чернівецької області. Навчаючись у школі, успішно опановував нові знання. Особливо захоплювався історією та природничими науками. З дитячих років Денис був хворобливим хлопчиком, проте встигав поєднувати активне шкільне життя та допомогу матері по господарству. Спокійним та доброзичливим запам’ятали його вчителі та однокласники. Через досить скрутне матеріальне становище родини Денис не зміг продовжити навчання.
Після закінчення школи обставини змусили юнака заробляти на життя, щоб стати підтримкою і опорою для матері. Працював на лісокомбінаті, їздив на сезонні роботи, проте завжди знаходив час на улюблені книги, багато читав та був активним користувачем місцевої бібліотеки.
Після початку повномасштабного вторгнення росії на українські землі 41-річного путильчанина Дениса Калюжного мобілізували до лав Збройних сил України. Проходив військову підготовку на полігоні у Львівській області, і вже там потрапив під ракетні обстріли, які зруйнували військові будівлі у Старичах на Львівщині.
Попри хвороби і те, що львівські медики комісували Дениса за станом здоров’я, він як патріот повернувся на військові навчання до Берегомету, пізніше – до Сторожинця. Згодом служив солдатом у стрілецькій роті військової частини А7186 на Харківщині. Сумлінно та старанно виконував свої військові обов’язки, разом із побратимами героїчно боронив українську землю від ворогів, доки 15 травня 2022 року зухвала смерть не скосила воїна-захисника. Помер Денис Калюжний раптово через гостру серцево-судинну недостатність. Поховали його на Путильському кладовищі.
Добрий, світлий спомин про воїна Дениса Калюжного назавжди залишиться у пам’яті рідних – матері, сестри, брата та всіх, хто його знав, любив та шанував.
Джерело