Відреставровані історичні будинки у Чернівцях є окрасою міста. Фото Фейсбук Романа Клічука
Міська влада запропонувала чернівчанам програму зі співфінансування реставрації історичних будівель.
Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав міський голова Чернівців Роман Клічук.
Пряма мова:
Чернівці мають багато архітектурних памʼяток. У центрі майже кожні двері, ворота чи фасади мають свою історію. Наш обовʼязок, як місцевих, зберегти та відновити їх. Аби зберегти і примножити туристичну привабливість нашого міста – зусиль однієї лише влади недостатньо. Радує, що для Чернівців вислів «Спільними Зусиллями» не просто слова.
Ми, як влада, можемо працювати з комунальним майном, а з приватним мають працювати його власники. Ніби нічого дивного. Але розуміючи, що реставрація будинків — це не дешево, пропонуємо програму зі співфінансування. Адже законодавство не забороняє підставити плече та долучитися до ремонту історичних будівель. Загалом цьогоріч працюємо з десятком фасадів.
З деякими — роботу вже завершили: Штейнберга, 2, Шкільна, 21 та Дарвіна, 11А. Також вже відновили фасад фольклорного театру-студії «ГЕРДАН». Там вже можете оцінити результат. Десь ще в процесі: Головна, 91, Міська лікарня 1, що на Героїв Майдану, 226, школа №4 вул. Шевченка 12-14, садочки №1, №9 та №28. Ще є адреси, для яких чекаємо на виготовлення науково-проєктної документації чи лиш оголосили торги: Банкова, 3 та Університетська, 34.
Приємно також, що на допомогу приходять меценати: фінансують роботи, аби будинок за будинком відродити місто. Цьогоріч завдяки їх підтримці вже реставрували фасади на Головній, 111, Франка, 20. На Головній, 119 — роботи завершують.
На цьому не зупиняємося. Працюємо, аби у Чернівцях було затишно та комфортно як місцевим, так і туристам, – зазначив Роман Клічук.
Джерело