Фото ЗМІСТу
0 Яніна Мурдза15 квітня 2025, 08:04
Віддане в оренду комунальне майно на Полтавщині не утримують в належному стані, тож воно руйнується. Користувачі сплачують мінімальні гроші до бюджету й не вкладають гроші в ремонти будівель, адже вони їм не належать.
Про це повідомила начальниця Управління майном обласної ради Леся Коморна під час засідання депутатської комісії 4 квітня. У Полтаві триває перевірка підпорядкованого облвійськадміністрації майна, під час якої виявили проблеми з внесенням до реєстрів та утриманням у належному стані.
Велику кількість будівель надають в оренду державним органам з платою за 1,2 грн. Орендарі зобов’язані стежити за станом майна й підтримувати його, проте воно занепадає. Через це Управління майном планує змінити підхід до розрахування орендної плати. Отримані гроші хочуть вкладати в утримання орендованих будівель.
«Основною умовою договорів є утримання державними підприємствами майна в належному стані. Фактично, на сьогодні 90% тих, хто бере в оренду за гривню, не виділяють коштів з бюджетів. Тому ми будемо виносити пропозицію щодо внесення змін до методики оренди, яку затверджують сесійно, щодо віддзеркалювання, як у державній методиці по оренді. Вона передбачає, що державним органам – за гривню й по кошторису, а органам місцевого самоврядування та іншим – 3%», – говорить Леся Коморна.
Нині Управління напрацьовують зміни до методики розрахування оренди.
«Роками використовується майно, здається в оренду державним установам або органам місцевого самоврядування за гривню двадцять, і коли умовою оренди є те, що балансоутримувач-орендар несе повністю утримання, але утримувати ніхто не утримує. Гривню двадцять платять у бюджет, але воно все валиться, й говорять: ну це ж не наше майно. Ми зараз це масово виявляємо», – розповідала раніше Леся Коморна.
Начальниця Управління майном Леся Коморна. Фото – Полтавська обласна рада
За словами начальниці Управління майном, найменше зауважень серед перевірених є до Департаменту соцзахисту, а в інших структурних підрозділах виявляють значну кількість незареєстрованих об’єктів.
У 2019 році частину комунального майна виносили на приватизацію, проте її не завершили через недостатню підготовку балансоутримувачами документів.
Перелік подавало й комунальне підприємство «Полтавафармація». Створене у 2021 році КП має на балансі понад пів сотні приміщень, проте більшість із них здає в оренду (укладені 30 договорів). Сума доходу від оренди майна за 2024 рік склала 4 млн 302 тис. грн.