У вересні 2024 року частка українців, які вважають, що переговори з Росією “це дієвий спосіб досягнення миру, яким варто скористатися вже зараз”, збільшилась до 35%.
Водночас 48% громадян країни з цим не згодні.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна служба Центру Разумкова, пише Фіртка.
На заході країни хочуть переговорів з Росією вже зараз 23%. Натомість 57% не погодились б на перемовини.
Окрім того, більше стало тих, хто погоджується з судженням «переговори з Росією слід вести тільки після витіснення її військ на лінію протистояння станом на 23 лютого 2022 року» (частка таких зросла з 25% до 37%), і з 61% до 41% знизилася частка тих, хто з цим не згоден.
Також, менше стало тих, хто вважає, що «переговори з Росією слід вести тільки після витіснення (виведення) її військ на кордони станом на 1991 рік» (їх частка зменшилася з 61% до 49%, не згодні відповідно 24% і 29%).
З тим, що переговори з Росією можна вести вже зараз, згодна відносна більшість (48%) жителів Південного регіону (не згодні — 37%).
З цим не згодна більшість жителів Західного (відповідно 23% і 57%) і відносна більшість жителів Центрального (відповідно 37% і 47,5%) регіонів.
У Східному регіоні частки тих, хто з цим згоден, і тих, хто не згоден, статистично значуще не відрізняються (відповідно 39% і 43%).
З тим, що переговори з Росією слід вести тільки після витіснення (виведення) її військ на кордони станом на 1991 рік, згодна більшість (61%) жителів Західного регіону (не згодні — 23%), а також відносна більшість жителів Центрального (відповідно 47% і 29%) і Східного (відповідно 49% і 27%) регіонів.
Не згодна з цим відносна більшість жителів Південного регіону (відповідно 33% і 47%).
Довідково: опитування провели методом face-to-face лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.
Опитали 2 016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці