0 Ресурс ЗМІСТ02 вересня 2024, 14:09
У даний час німецький шпіц – це група порід, відповідно кожен із видів має свої особливості та характеристики. Бувають ситуації, коли в послідах дуже маленькі шпіци або занадто великі. Це стає причиною провести так звану експертизу, щоб замінити родовід і в результаті вказати правильну належність.
Шпіц є загальним словом і застосовується для позначення всіх собак із породи. Їхня мордочка нагадує лисицю, вуха невеликих розмірів, але високо поставлені, очі маленькі. За спостереженнями, кожен німецький шпіц вважається універсальним собакою, їх легко навчати, вони без проблем взаємодіють з людиною. Достатньо популярні мініатюрні шпіци, які часто є найкращими друзями міських жителів.
Переваги породи
Німецький шпіц – це:
- ідеальний сторож без зайвої агресії;
- велика різноманітність габаритів;
- у вовни відсутній запах;
- ідеально ладнають з іншими собаками та кішками;
- ідеально почувається на вулиці.
Але слід уточнити, що дрібні шпиці часто хворіють, відповідно їм потрібно створити спеціальні умови. Великі породи вимагають частого та довгого вигулу.
Догляд та зміст
Процес догляду включає регулярне вичісування вовни, огляд вух, очей та зубів. Вовна має сезонну виражену линьку, тому її потрібно вичісувати доти, доки повністю стару вовну не вдасться забрати. Якщо шпиці виставкові, тоді потрібен регулярний грумінг. Спеціально під цю породу випускають спеціальну косметику та засоби миття.
У шпіца очі маленькі, і вони хворіють рідко. Іноді може зустрічатися заворот повік чи ентропіон. Щодня з куточків очей необхідно прибирати бруд, що накопичився. Необхідно регулярно доглядати зуби шпіца, використовуючи спеціальні щітки.
Годування
Шпиці не є гурманами чи любителями якихось ласощів. М’ясо та субпродукти становлять основу раціону. Можна давати собаці яловичину, конину, баранину та птицю. М’ясо може бути сирим, але якщо постачальник сумнівний, краще проварити. Курка та пшениця є сильними алергенами для шпіца, тому ці продукти потрібно давати з обережністю.
Кисломолочні продукти є добрим джерелом білка. Вуглеводи собаці необхідно давати з вівсяної, гречаної або рисової каші. Якщо собака утримується на вулиці, то взимку кашу допускається розбавляти пшеницею.
Фрукти та овочі ці собаки також їдять. Можна давати гарбуз, кабачки, яблука, моркву та багато іншого за смаком та бажанням вихованця. Після шести років, під час линяння, при занятті спортом та вагітності собаки вимагатимуть додаткового прийому вітамінних комплексів.