Фото – військова частина 3052
0 Анастасія Татаренко04 вересня 2024, 14:09
Відстежуємо причини тривог на Полтавщині та в Україні цієї доби.
Мапа тривог 4 вересня:
14:30. Повітряна тривога на Полтавщині.
Мапа тривог 4 вересня
15:08. Відбій.
Удар по Полтаві 3 вересня
Ракетний удар по Полтаві пошкодив понад житлових 40 будинків.
3 вересня окупанти вдарили по Інституту зв’язку в Полтаві та забрали життя людей. Обстріл пошкодив також сусідні багатоквартирки та приватні будинки.
Станом на 8:00 відомо, що внаслідок ракетного обстрілу постраждали 47 будинків, серед яких 23 приватні домоволодіння та 24 багатоповерхівки. Обстеження триватимуть і сьогодні, 4 вересня.
З міського матеріального резерву та від міжнародних донорів власникам постраждалих будівель продовжують видавати матеріали швидкого реагування: плити OSB та поліетиленову плівку.
Від структурних підрозділів Полтавської міської ради у ліквідації наслідків атаки задіяні 190 людей та 17 одиниць техніки. А від благодійних організацій – 54 людини та 4 одиниці техніки.
Обстріл Полтави: що відомо
Атака сталася зранку 3 вересня. Двома балістичними ракетами ворог влучив по території навчального закладу й сусідньої лікарні. Частково зруйнована одна з будівель Інституту звʼязку. Люди опинилися під завалами.
За дорученням президента проведуть розслідування обставин трагедії. До рятувальної операції залучені всі служби. Обстежують будинки та надають допомогу після ракетного удару.
В області оголошена триденна жалоба за загиблими, а лікарі борються за життя поранених, які перебувають у тяжкому стані. Окрім Інституту звʼязку, влучання двох ракет стали бідою і для цивільних, які живуть поруч.
У мережі ширилася інформація, що у момент удару в Інституті зв’язку відбувалися шикування, проте в Міноборони ці дані спростували:
«О 9:08 пролунав сигнал тривоги. Усі спускалися в укриття. За декілька хвилин після оголошення тривоги пролунали вибухи. Деталі трагедії у Полтаві вивчаються. Зараз відомо, що ніяких шикувань чи інших заходів у момент удару не відбувалося», – говорить Дмитро Лазуткін.
За даними Міноборони, часовий проміжок між тривогою і прильотом ракет був настільки коротким, що застав людей в момент евакуації до бомбосховища.