Участь у заході взяли міський голова Василь Козак, голова Дністровської районної ради Олександр Янчак, секретар міської ради Любов Степаненко, начальник відділу освіти Галина Рябко, керуюча справами виконавчого комітету Ауріка Мойсеєнко, голова об’єднаної організації профспілки працівників освіти і науки Сокирянської та Вашковецької громад Анатолій Полонка, директори закладів освіти громади та їх заступники.
Перед початком роботи присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих захисників і захисниць України, які відстоювали незалежність і свободу нашої Батьківщини…
Зі словами вдячності за роботу, до освітян звернувся міський голова Василь Козак.
«Праця вчителя важка і надзвичайно відповідальна, але, як показує практика, вам під силу долати будь-які труднощі і виклики. Цей навчальний рік не буде легким. Але галузь освіти була і залишається пріоритетним напрямком нашої роботи, адже діти – це наше майбутнє. Ми докладатимемо максимум зусиль, щоб учні та вихованці закладів освіти громади продовжували здобувати якісну освіту попри виклики сьогодення» – зазначив міський голова та відзначив Почесними грамотами Сокирянської міської ради педагогічні колективи та окремих освітян – за плідні результати роботи у минулому навчальному році та вагомий особистий внесок у навчання та виховання підростаючого покоління.
Основні напрямки розвитку освітньої галузі в Сокирянській громаді, проблеми та перспективи окреслила начальник відділу освіти Галина Рябко.
Галина Рябко звернула увагу на зменшення кількості учнів у закладах освіти громади. У порівнянні з минулим роком кількість діток скоротилась на понад сотню здобувачів освіти. Більше сотні школярів перебувають за кордоном.
Зменшення кількості учнів впливає на наповнюваність класів, що є основною складовою розрахунку освітньої субвенції, яка визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і яка передбачена винятково на заробітну плату педагогічних працівників.
Скорочення кількості здобувачів освіти призводить і до вимушеної оптимізації мережі закладів освіти, відповідно до кількості дітей, їх запитів та фінансової спроможності громади, із бюджету якої сьогодні фінансується утримання освітніх установ, виплата заробітної плати вихователям та молодшому обслуговуючому персоналу закладів освіти.
Обговорили освітяни і функціонування освітнього простору громади в перспективі до 2027 року, основні аспекти організації роботи закладів освіти з дітьми пільгових та соціальних категорій, особливості інклюзивного навчання, впровадження та реалізацію шкільного харчування, підбили підсумки оздоровлення та відпочинку школярів у минулому навчальному році тощо.
Особливу увагу приділи питанню готовності закладів освіти громади до 2024/2025 навчального року та осінньо-зимового періоду.
«