0 Ресурс ЗМІСТ31 серпня 2024, 11:08
Сечокам’яна хвороба – складна патологія, коли у нирках чи сечовивідних шляхах утворюються камені (конкременти). Поки що складно сказати про те, чому ця патологія розвивається, і яка її справжня природа, але є кілька хвороб, які в результаті до неї призводять. Важливо своєчасно приймати відповідні ліки.
Найчастіше призначають уролесан, адже препарат ефективний та створений на основі рослинних компонентів. Комплексний склад провокує виведення каменів та піску, що дозволить не просто вилікуватися, але також і запобігти сечокам’яній хворобі в цілому.
Причини сечокам’яної хвороби
Проблема розвивається на тлі патологій щитовидної залози, вад розвитку сечовивідних шляхів та метаболічних порушень. Ще одна з причин – надмірна кількість кальцію в сечі, а причиною цього є хвороба остеопорозу (виведення кальцію з кісток).
Деякі елементарно не п’ють достатньо рідини, що також є поширеною причиною розвитку хвороби. Результатом цього є утворення каменів, причому вони можуть бути органічними і неорганічними.
Симптоми хвороби
Іноді симптоматика слабка, а прояви хвороби не заважають життю людини. Звернення до лікаря лише в ті моменти, коли симптоми болючі, а серед основних факторів прояву хвороби можна виділити:
- болі в попереку (можуть мати ниючий характер, різкий і нападоподібний);
- порушення сечовипускання (часті позиви, при цьому з мінімальним обсягом сечі, що виділяється);
- ниркові коліки (різкий і сильний біль у попереку, найнеприємніший симптом).
Як супроводжуючі симптоми можна виділити нудоту і блювання, лихоманку, озноб, здуття живота і напруження черевних м’язів.
Лікування сечокам’яної хвороби
Як було сказано вище, одним із оптимальних препаратів для лікування є Уролесан. Його відносять до групи рослинних препаратів, що мають сечогінну, жовчогінну, літолічну та спазмолітичну функцію. Ліки призначаються виключно лікарем після здачі всіх аналізів та ретельного огляду хворого. Також визначається частота прийому препарату та тривалість лікування. Уролесан випускається у формі крапель, капсул та сиропу.
Не варто забувати про протипоказання:
- непереносимість деяких компонентів зі складу;
- дітям до 7 років заборонено приймати капсули;
- виразкова хвороба шлунка;
- цукровий діабет;
- наявність каміння діаметром від 3 мм.
Уролесан добре переноситься і спостерігається мінімальна кількість побічних ефектів. Вкрай рідко спостерігається блювання та нудота, але допускається поява алергічних реакцій. Варто припинити прийом препарату у разі побічних ефектів.